Om oss

Oldroyd designer, produserer og distribuerer materialer og løsninger med tanke på fremtiden.

Produktene våre finnes overalt: i bygninger, infrastruktur og i mange industrielle applikasjoner. De gir ytelse og sikkerhet og tar utfordringene med bærekraftige konstruksjoner, ressurseffektivitet og klimaendringer på alvor.

Vårt hovedkontor og produksjonsanlegg ligger i Bamble kommune i Vestfold og Telemark fylke. Oldroyd har Pick-Up Point strategisk plassert ved hovedkontoret på Stathelle, i Seljord, Skien og Tønsberg.

Oldroyd Fabrikk

Vår historie

Gjennom mer enn 25 år har Oldroyd utviklet og produsert vann- og gasstette, samt drenerende plastmembraner for bygg og samferdsel. Selskapet ble stiftet i Kragerø av John Oldroyd Cheetham i 1994, og har etablert seg som en ledende aktør.

Vi vil hele tiden ligge i forkant av markedet, og vårt hovedfokus vil alltid være å lage de beste, tryggeste og mest effektive løsningene for entreprenører i bygg- og anleggssektoren.

Hytte_torvtak

Miljø

Oldroyd legger mye tid og ressurser i produktutvikling og i produksjonsanlegget vårt med fokus på å spare miljøet for unødvendige påvirkninger. Vi arbeider kontinuerlig med å bedre organisasjonens evne til å forutse, identifisere og styre samspillet med miljøet for å oppnå miljømålene og sikre forløpende samsvar med aktuelle lovbestemte krav og andre krav som vi pålegger oss selv.

Produktene våre er testet for levetid på over 120 år. Vi bruker resirkulert plast og havplast i utvalgte produkter, og arbeider sammen med våre kunder for å begrense vareforbruket ved å levere det kunden trenger til jobben de skal utføre.

Shutterstock 741611305 armering

Samfunnsansvar

Oldroyd er bevisst på sitt samfunnsansvar og etiske adferd ved bl.a. å ikke benytte seg av eller involvere seg i tjenester som er i strid med menneskerettighetene eller innebærer noen form for bestikkelser, korrupsjon eller rasediskriminering eller annen form for diskriminering. Oldroyd oppfordrer sine leverandører til å utvise tilsvarende samfunnsansvar.

Våre ansatte

Jan Zielinski

Jan Zielinski

Fabrikksjef

jan.zielinski@oldroyd.no
932 64 430

Tor Erik Sivertsen

Tor Erik Sivertsen

Salgssjef Infrastruktur

tor.sivertsen@oldroyd.no
476 82 722

John O. Cheetham

John O. Cheetham

Utviklingsleder / Salg

john.cheetham@oldroyd.com
909 23 645

Linda A. Celin

Linda A. Celin

Daglig leder

linda.celin@oldroyd.no
35 98 75 50

Ingebjørg Nilsen

Ingebjørg Nilsen

Logistikkleder

ingebjorg.nilsen@oldroyd.no
35 98 75 50

Carl Gustav Kremer

Carl Gustav Kremer

Produktutvikler

carl.kremer@oldroyd.no
410 01 090

Kenneth Finnstrøm

Kenneth Finnstrøm

Driftssjef

kenneth.finnstrom@oldroyd.no
932 01 139

Nina Carlsen

Nina Carlsen

Kvalitetsleder

nina.carlsen@oldroyd.no
91745525

Lindy Berge Teigen

Lindy Berge Teigen

Regnskapsleder

lindy.teigen@oldroyd.no
35 98 75 50

David Lyngmyr

David Lyngmyr

Teknisk koordinator

david.lyngmyr@oldroyd.no
919 01 507

Nikolas O.C. Laland.

Nikolas O.C. Laland.

Daglig leder Oldroyd Engros

nikolas.laland@oldroyd.no
934 21 338

Petter Lyng

Petter Lyng

Salgssjef Oldroyd Engros

petter.lyng@oldroyd.no
951 60 573

Jon Thommesen

Jon Thommesen

Selger Oldroyd Engros

jon.thommesen@oldroyd.no
997 65 100

Kristoffer Lillefjære

Kristoffer Lillefjære

Innkjøp, lager og logistikk Oldroyd Engros

kristoffer@oldroyd.no
976 22 521

Inger Lene Johansen

Inger Lene Johansen

Administrasjon- og regnskapsleder Oldroyd Engros

inger.johansen@oldroyd.no
907 91 969

André Isaksen

André Isaksen

Avdelingsleder Seljord

andre.isaksen@oldroyd.no
944 29 109

Max Olsen

Max Olsen

Avdelingsmedarbeider Skien

max.olsen@oldroyd.no
466 24 148

Sertifiseringer

Startbank v2

Startbank-registrert

Oldroyd is a fully registered supplier in StartBANK. This shows that Oldroyd is a company with a good operating history and audited accounts for at least the last 3 years.

The registration is valid for the goods and services category: Cardboard, membranes, foils and related products / materials.

Certificate:

Rise 113

EN-13941

Rise 222

EN 13967

Kiwa

NS-EN ISO 9001:2015 NS-EN ISO 14001:2015